Dobře izolující okna a dveře mohou výrazně snížit náklady na provoz vašeho rodinného domu

Napsal dne 22. 01. 2013 uživatel veronika.fundova

Lidé, kteří se rozhodli pro stavbu rodinného domu, musí zvažovat nejen otázku pořizovací ceny, ale i otázku provozních nákladů svého bydlení. V době, kdy se každoročně zvyšují ceny energií, je velmi důležité zvážit, zda si postavíte dům pasivní nebo dům nízkoenergetický. Jak lze snížit náklady na provoz domu? Především tím, že budete při stavbě svého domu používat nejkvalitnější materiály, dodržovat stanovené stavební postupy, ale samozřejmě i tím, že do svého domu pořídíte dobře izolující okna a dveře.

Jaké  vlastnosti by kvalitní okna a dveře měly mít?

Při výběru oken a dveří, se musíte zaměřit především na jejich tepelně izolační vlastnosti. Čím kvalitnější okna a dveře Plzeň si pořídíte, tím větších energetických úspor ve svém bydlení dosáhnete.  Okna i dveře vybírejte také dle toho, do jakých částí domu je chcete umístit. Zajisté pořídíte jiná okna do garáže či technické místnosti a jiná okna do interiéru vašeho bydlení. Okna a dveře do neobydlených částí vašeho rodinného domu nemusí splňovat tak přísné požadavky na kvalitu, jako okna v místnostech, kde chceme udržet teplo a izolovat místnosti od venkovního hluku s prachu.

Plastové, dřevěné nebo internorm?

Okna i dveře můžete vybírat také dle jejich vzhledu, použitého materiálu na výrobu či dle počtu pevných a otevíratelných dílů, dle jejich členění , počtu komor v křídle i v rámu nebo dle kvality a síly použitého skla.


Plastová okna a plastové dveře jsou v současné době asi nejžádanějším a nejprodávanějším typem oken a dveří na trhu. Jsou levnější a méně náročné na údržbu, což ocení nejedna hospodyňka.


Dřevěná okna, tzv. eurookna  dodávají vašemu rodinnému domu a interiéru nenahraditelný design přírodního materiálu a vyznačují se především jejich  dlouhou životnost. To samé platí o dřevěných dveřích.


Zvláštní kategorií bývají internorm okna a dveře. Nejčastí využití tohoto typu oken a dveří bývá  v moderním bydlení. Internorm okna se vyrábějí v provedení plast, plast hliník a dřevo hliník. I Internorm okna a Internorm dveře vynikají svými skvělými tepelně izolačními vlastnosti.

Bezpečnostní prvky oken a dveří

U vchodových dveří nebo oken, která  jsou umístěna v nižších partech rodinného domu bychom neměli zapomínat ani na bezpečností prvky, jako jsou bezpečnostní kličky, celoobvodové kování, prvky proti odvrtání nebo speciální fólii, která zabraňuje roztříštění sklad. Bezpečností prvky slouží jako ochrana před nevítanými návštěvníky ve vašem rodinném domu.

Pokud si nevíte s výběrem dveří nebo oken rady, konzultujte své přání a potřeby s odborníky na prodej oken. Nabídky oken a dveří je na trhu tak široká, že je velmi těžké se v tomto nepřeberném množství produktů orientovat.

technologie stavby rodinných domů technologie stavby rodinných domů, ekonomika stavby, finanční analýzy...
Jak vše řešit efektivně, ekonomicky
v nově připravovaném webu se dozvíte podstatné informace o různých možnostech, jak správně udělat finanční rozvahu, jaké technologie stavby jsou pro váš záměr ty nejlepší a mnoho dalších podstatných informací o stavbě rodinného domu...
Více informací najdete na těchto webech:
stavba domu ekonomické pasivní stavby ekonomické nízkoenergetické stavby
Máte hotovo a chcete se přestěhovat
“Nebojte se svěřit své věci do péče,profesionálů -ohleduplný přístup k vašemu majetku je u nich samozřejmostí. Jejich technici jsou připraveni vyřešit jakýkoliv problém a naplánovat každý detail chystaného stěhování. A přesnou cenovou kalkulaci se dozvíte ještě před započetím práce.”

 

Podělte se s ostatními